105431

Šodien, 22. martā tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena!
22.03.2019


Kopš 1993. gada 22. martā ik gadu tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena, organizējot dažādus izglītojošus un informatīvus pasākumus, lai pievērstu ikviena cilvēka uzmanību ūdens svarīgajai lomai mūsu dzīvē.

Latvijā šī diena tiek atzīmēta kopš 1996. gada un temata ietvaros notiek dažādas aktivitātes. Piemēram, jau 15. gadu Vides aizsardzības klubs (VAK) aicina ikvienu entuziastu 22. marta rītā plkst. 6:20 sagaidīt saullēktu pie kādas no tuvumā esošas ūdenstilpnes, kā arī organizē saullēkta sagaidīšanu Zaķusalā pie Daugavas starp Latvijas Televīzijas ēku un televīzijas apraides torni, pa kuru tiek rīkota arī ekskursija. 22. martā Latvijas Dabas muzejā notiks 3. konference, ko organizē „Latvijas avotu biedrība” sadarbībā ar SIA „ECOFINN Latvija”, un šogad tā būs veltīta tematam „Ūdens pilsētā – ūdens ceļš, kustība un mijiedarbība”. Arī 29. martā Dabas muzejā notiks Pasaules ūdens dienai veltīta lekcija par slāpekļa piesārņojumu ūdenī un tā sekām, ko vadīs Džefs Rodžs (Jeff Rogge) no ASV.


Šī gada Pasaules ūdens dienas tēma: Kāpēc izniekot ūdeni? Šāda tēma izvēlēta, jo pasaulē lielākā daļa notekūdeņu, kas iztek no mūsu mājām, pilsētām, rūpnīcām un lauksaimniecības platībām, nokļūst atpakaļ dabā bez apstrādes vai otrreizējas izlietošanas, piesārņojot vidi un zaudējot vērtīgas barības vielas.

Pie mums, Latvijā, situācija gan ir ievērojami labāka – tikai neliela daļa no kopējā vidē novadīto notekūdeņu apjoma ir neattīrīti.

Rūpēsimies kopā par šo vērtību - ūdeni, kas mums ir sniegta!


UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) aicina ikvienu skolu, interešu apvienību un organizāciju Latvijā iesaistīties
Pasaules ūdens dienai veltītos pasākumos, kā arī pašiem kļūt par to organizatoriem, izmantojot ūdens tematiku mācību stundās, rīkojot konferences, apaļā galda sarunas, seminārus, izstādes un cita veida pasākumus, tādējādi ne tikai 22. marta ietvaros, bet visa gada garumā rosinot bērnu, jauniešu, sabiedrības izpratni par dzeramā ūdens nozīmi un ūdens nozīmi vispār.
      Atpakaļ
Kontaktforma
  
Vārds, uzvārds:

E-pasts:

Tālrunis:

Ziņojums:

 
cik ir 2+2?
Avārijas dienests ārējos ūdensvada un kanalizācijas tīklos (visu diennakti)
- darba laikā: 6797 3115
- ārpus darba laika: 2564 5452


Esam draudzīgi cilvēkiem ar kustību traucējumiem
un vides pieejamība ir atbilstoša MK noteikumiem. Lakstīgalas iela 9B, Sigulda, Siguldas novads, LV 2150, Latvija

© 2019 Visas tiesības aizsargātas

Izstrādāja Websoft.lv