107254

Šveices ielas kanalizācijas sūkņu stacijas darbībā novērstas sūkņa darbības problēmas
18.07.2019


Trešdien, 17. jūlijā Šveices ielas kanalizācijas sūkņu stacijā, kas ir lielākā un nozīmīgākā sūkņu stacija Siguldā bija novērotas sūkņa darbības problēmas. SIA “SALTAVOTS” darbinieki veica sūkņa izcelšanu no sūkņa stacijas, iztīrīja to un atjaunoja tā darbību.

Fotogrāfijas no sūkņa izcelšanas un tīrīšanas darbiem var apskatīt arī šeit

 

bet…..

 

tīrot sūkni, tika konstatēts, ka tualetes podos un izlietnēs nonāk dažādas lietas, kurām tur nemaz nevajadzētu atrasties. Tajā atradās dažādas lupatas un izlietotas higiēnas preces. Aicinām iedzīvotājus padomāt, kur paliek visas tualetes podā vai izlietnē izmestās lietas, kuras tur nemaz nevajadzētu izmest, jo tās mēdz aizdambēt gan podus, gan arī ēkas iekšējos kanalizācijas tīklus. Ja arī šīs lietas neaizdambē iekšējos kanalizācijas tīklus, tās nonāk centralizētajā kanalizācijas sistēmā un pirms nokļūt notekūdeņu attīrīšanas iekārtās, iesprūst kanalizācijas sūkņu stacijās apstādinot sūkņu darbību.

 

SIA "SALTAVOTS" ir apkojusi informāciju par to, kādas lietas nevajadzētu mest tualetes podos, jo tās var radīt gan aizdambējumus, gan kaitējumu videi:

Bērnu mitrās salvetes - tās ūdenī nesadalās, tāpēc tās var nosprostot tualetes poda caurules.

Vates plāksnītes un vates kociņi – tie ūdenī nesadalās kā tualetes papīrs - šie produkti var savelties vienā pikā un nosprostot caurules.

Biksīšu ieliktnīši un tamponi - nekad nemetiet ieliktnīšus, tamponus un citas intīmās higiēnas preces podā - tās, absorbējot šķidrumu, izplešas, tādā veidā nosprostojot caurules.

Prezervatīvi - tie ūdenī nedegradējas, tādēļ, noskalojot tos podā, rodas nosprostojumi gan caurulēs, gan poda ūdens tvertnē.

Bērnu autiņbiksītes - tām nevajadzētu būt noskalojamām podā sava izmēra dēļ, taču dažas mammas to pamanās izdarīt un pēc tam brīnās par nosprostojumu tualetes podā. Līdzīgi kā tamponi, autiņbiksītes ūdenī uzbriest un rada korķim līdzīgu veidojumu caurulēs.

Zobu diegi – tie ne tikai var nosprostot tualetes poda caurules - tie ir arī dabai nedraudzīgas higiēnas preces. Zobu diegi caurulēs izveido tīklam līdzīgu veidojumu, kurā saķeras viss, ko noskalo podā. Zobu diegi pat varot aptīties ap kādiem tualetes poda mehānismiem un traucēt tualetes poda darbību.

Papīra dvieļi un salvetes – var šķist, ka papīra dvieļi un tualetes papīrs ir viens un tas pats, taču tā tomēr nebūs taisnība. Papīra dvieļi un salvetes ir radītas dažādu mitrumu satīrīšanai, tāpēc nemaz tik viegli ūdenī neizšķīdīs. Pat ja kritiskos brīžos papīra dvieļus izmanto tualetes papīra vietā, tos labāk būtu vēlams izmest miskastē, nevis tualetes podā.

Cigarešu izsmēķi – arī tie ir kaitīgi dabai - izmetot podā izsmēķus, tajos esošās vielas nonāk ūdenī un bojā vidi, nemaz nerunājot par nejēdzīgi iztērēto ūdens daudzumu, kad vari vienkārši izsmēķi izmest atkritumos.

Medikamenti - atšķirībā no iepriekšminētajiem priekšmetiem kādā brīdī izšķīdīs ūdenī un caurules neapdraudēs, tomēr ir bīstami dabai. Zāļu sastāvā esošās vielas, nokļūstot ūdenī, rada piesārņojumu un bojā augsni. Atbrīvojies no medikamentiem pareizi - vecās zāles nodod tuvākajā aptiekā.

Kaķu smiltis – lai arī kaķu pakaišu ražotāji uzsver, ka viņu produkts ir noskalojams podā un tam nevajadzētu sagādāt problēmas, tomēr lielākā daļa tualetes podu nemaz nenoskalo tādu ūdens daudzumu, lai aizrautu līdzi kaķu smiltis. Turklāt arī kaķu atstātās dāvanas nevajadzētu mest podā, jo vairums pakaišu tās dehidrē un sacietina, kas padara tās grūtāk aizskalojamas.

Košļājamās gumijas – arī tās nesadalās ūdenī, turklāt tā ir lipīga un pavisam viegli var pielipt cauruļu iekšpusē un izraisīt nosprostojumu.

Mati - tāpat kā zobu diegi, arī mati izveido tīklu tualetes poda caurulēs, turklāt tie peld cauruļu iekšpusē un tikpat kā nekad nesadalās.

Tauki - ir zināms, ka taukus un eļļas pēc cepšanas noteikti nevajadzētu liet izlietnē, tāpēc tos nereti pārnes uz tualeti un izlej pannas saturu podā. Tomēr arī podā nevajadzētu nonākt taukiem - kad tie nonāk poda caurulēs, tie atdziest un sacietē, tādā veidā nosprostojot caurules.

Ēdiens - lai arī ēdiens ir biodegradējams materiāls, tas nemaz nenotiek tik ātri - kamēr pārtikas produkti ir vienā gabalā, tie var nosprostot tualetes poda caurules.
      Atpakaļ
Kontaktforma
  
Vārds, uzvārds:

E-pasts:

Tālrunis:

Ziņojums:

 
cik ir 2+2+1?

Jūsu iesniegtos datus apstrādās pārzinis – SIA “SALTAVOTS”, juridiskā adrese – Lakstīgalas iela 9B, Sigulda, Siguldas novads, LV-2150, iesnieguma izskatīšanas (lietvedības vadīšana) nolūkam. Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt www.saltavots.lv/Privātuma politika vai iepazīstoties ar to klātienē SIA “SALTAVOTS” klientu daļā.


Avārijas dienests ārējos ūdensvada un kanalizācijas tīklos (visu diennakti)
- darba laikā: 6797 3115
- ārpus darba laika: 2564 5452


Esam draudzīgi cilvēkiem ar kustību traucējumiem
un vides pieejamība ir atbilstoša MK noteikumiem. 


* * * * * * * *Ūdensapāgdes un kanalizācijas tīkli
Siguldas novadāLakstīgalas iela 9B, Sigulda, Siguldas novads, LV 2150, Latvija

© 2019 Visas tiesības aizsargātas

Izstrādāja Websoft.lv