Informācija par piegādātā dzeramā ūdens cietību Siguldas pilsētā 

Dzeramā ūdens piegādi SIA “SALTAVOTS” nodrošina atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr. 671 “Dzeramā ūdens obligātās nekaitīguma un kvalitātes prasības, monitoringa un kontroles kārtība” prasībām.

Kas attiecas uz “kaļķakmens” nogulsnēm ūdenī, tās izgulsnējas, ūdeni karsējot. “Kaļķa” klātbūtne centralizētajā ūdensapgādes sistēmā ūdenī ir izšķīdušā formā un nav kaitīga un drīzāk ir pat nepieciešama, jo tas nodrošina aizsargrobežu starp ūdeni un cauruļu materiālu, un būtībā norāda arī uz to, ka ūdens ir attīrīts dabiskā veidā.

Ūdens ir bagāts ar kalciju, kas nepieciešams kaulaudu, zobu, matu, nagu veidošanai, kā arī tas veicina visa organisma izturību. Kalcijs ir nozīmīgs elements arī asins recēšanā, nervu šūnu darbībā un muskuļu un asinsvadu saraušanās darbībā.

Kaulaudu un zobu veidošanai, smadzeņu muskuļu audu, vairāku dziedzeru darbībai nepieciešams magnijs. Tas vajadzīgs arī kalcija, fosfora, B grupas vitamīnu un C vitamīna darbībai organismā. Magnijs ir iesaistīts visu uzturvielu vielmaiņas procesos, tas ir svarīgs ķīmiskais elements sportistiem un smaga fiziska darba veicējiem. Magnija trūkums izraisa nepietiekama enerģijas daudzuma veidošanos, bezmiegu, nogurumu, neregulāru sirdsdarbību, muskuļu spazmas u.c.

Kopā šie elementi nodrošina nepieciešamo nervu un muskuļu tonusu. Kalcija izmantojamība organismā atkarīga no magnija daudzuma uzturā.

Ūdeni atkaļķot, to ķīmiski neapstrādājot, pagaidām nav iespējams. Normatīvie akti nenosaka ūdens cietības normu, nav arī nekādu pierādījumu tam, ka ciets ūdens ietekmētu cilvēka veselību, sirds un asinsvadu saslimšanas biežumu.

Cietība ir dabīgo ūdens īpašību kopums, kas saistīts ar sārmzemju metālu saturošu sāļu, visbiežāk kalcija un magnija sāļu, koncentrāciju pazemes ūdens slāņos. Ciets ūdens nav kaitīgs cilvēka veselībai.

Sadzīves elektroiekārtu aizsardzību pret kaļķakmens veidošanos uz iekārtu sildelementiem, iespējams risināt uzstādot lokālas atkaļķošanas iekārtas atbilstoši ūdens patēriņam u.c. faktoriem.

Cietības novērtējums dots zemāk minētajā tabulā:

CIETĪBA, MMOL/L

CIETĪBAS NOVĒRTĒJUMS

0-0.7

Ļoti mīksts

0.7-1.4

Mīksts

1.4-2.1

Viegli ciets

2.1-3.2

Vidēji ciets

3.2-5.3

Ciets

>5.3

Ļoti ciets

 

Saskaņā ar 2023. gada 19. septembra testēšanas pārskatu, SIA “SALTAVOTS” Siguldas pilsētā piegādātā dzeramā ūdens cietība ir vidēji 2.825 mmol/l.

19.09.2023. Testēšanas pārskats pieejams šeit


Kontaktforma
  
Vārds:

  
Uzvārds:

E-pasts:

Tālrunis:

Dokuments:

Ziņojums:

 

Jūsu iesniegtos datus apstrādās pārzinis – SIA “SALTAVOTS”, juridiskā adrese – Lakstīgalas iela 9B, Sigulda, Siguldas novads, LV-2150, iesnieguma izskatīšanas (lietvedības vadīšana) nolūkam. Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt www.saltavots.lv/Privātuma politika vai iepazīstoties ar to klātienē SIA “SALTAVOTS” klientu daļā.


Avāriju gadījumos ārējos ūdensvada un kanalizācijas tīklos (visu diennakti) zvanīt:

67973115 (darba laikā) vai

25645452 (ārpus darba laika)
Esam draudzīgi cilvēkiem ar kustību traucējumiem
un vides pieejamība ir atbilstoša MK noteikumiem. 


* * * * * * * *Ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli Siguldas novadā
Lakstīgalas iela 9B, Sigulda, Siguldas novads, LV 2150, Latvija

© 2024 Visas tiesības aizsargātas

Izstrādāja 121 Online LTD