117088

Aicinām dzert ūdeni no krāna!
08.06.2021


Mūsu topošie klienti un nereti arī esošie klienti mēdz interesēties – vai var dzert ūdeni no krāna? 

Atbilde ir viennozīmīga – JĀ!

 

Jau vairākkārt esam stāstījuši un ar šo vēlamies atgādināt, ka SIA “SALTAVOTS” novadniekiem nodrošina tīra un kvalitatīva dzeramā ūdens piegādi. Saskaņā ar Veselības inspekcijā saskaņotajām monitoringa programmām, dzeramā ūdens kvalitāte tiek pārbaudīta vairākas reizes gadā, katrā pārbaudes reizē ņemot paraugus dažādās vietās pie patērētājiem. Ūdens analīžu rādītāji atbilst normatīvo aktu prasībām. Ar testēšanas pārskatiem var iepazīties šeit.

 

Daudzos gadījumos pazemes ūdeni bez kaitējuma var lietot uzturā pat neattīrītu, tomēr šāds ūdens rada estētiskas un tehniskas problēmas. Siguldas pilsētas, kā arī Jūdažu, Mores, Nurmižu, Allažu, Allažmuižas ciemos un Kungu gatvē esošajās dzeramā ūdens sagatavošanas iekārtās, ūdens tiek attīrīts no dzelzs un mangāna. Attīrīšanas procesā netiek pielietota ķīmija, ūdens tiek attīrīts ar fizikālo metodi - gaisu un kvarca smiltīm. Neattīrītam pazemes ūdenim ir brūngana krāsa, kā arī tas var kaitēt sadzīves tehnikai un dažādām ierīcēm, radot rūsas nosēdumus vai aizsērējumus. Šo vielu koncentrācija dzeramajā ūdenī, kas tiek padots siguldiešiem, pēc attīrīšanas ir samazinājusies vairākkārt - dzelzij no 1,6 uz 0,02 mg/l, mangānam no 0,21 uz 0,05 mg/l. Šie rādītāji atbilst normām un ir pat labāki nekā Eiropas Savienības prasības.

 

Kas attiecas uz “kaļķakmens” nogulsnēm ūdenī, tad “kaļķa” klātbūtne centralizētajā ūdenī nav kaitīga un ir pat nepieciešama, jo tas nodrošina aizsargrobežu starp ūdeni un cauruļmateriālu un būtībā norāda arī uz to, ka ūdens ir attīrīts dabiskā veidā. Ūdeni atkaļķot, to ķīmiski neapstrādājot, pagaidām nav iespējams. Normatīvie akti nenosaka ūdens cietības normu, nav arī nekādu pierādījumu tam, ka ciets ūdens ietekmētu cilvēka veselību, sirds un asinsvadu saslimšanas biežumu. 

 

Siguldā dzeramā ūdens cietības vidējie rezultāti ir 2.83 mmol/l, ko apliecina 2021. gada 9. marta testēšanas pārskats. Ar pārskatu var iepazīties šeit.

 

Atceraties, cienījamie iedzīvotāji, jūs jau maksājat par to, lai ūdens no centralizētā ūdensvada būtu drošs un labs dzeršanai. Nav nepieciešams papildus pirkt ūdens bunduļus vai pudelēs fasēto ūdeni, jo par centralizētā ūdens kvalitāti jau ir parūpējušies profesionāli speciālisti, pielietojot jaunākās tehnoloģiskās iekārtas.
      Atpakaļ
Kontaktforma
  
Vārds, uzvārds:

E-pasts:

Tālrunis:

Ziņojums:

 
cik ir 2+2+1?

Jūsu iesniegtos datus apstrādās pārzinis – SIA “SALTAVOTS”, juridiskā adrese – Lakstīgalas iela 9B, Sigulda, Siguldas novads, LV-2150, iesnieguma izskatīšanas (lietvedības vadīšana) nolūkam. Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt www.saltavots.lv/Privātuma politika vai iepazīstoties ar to klātienē SIA “SALTAVOTS” klientu daļā.


Avārijas dienests ārējos ūdensvada un kanalizācijas tīklos (visu diennakti)
- darba laikā: 6797 3115
- ārpus darba laika: 2564 5452


Esam draudzīgi cilvēkiem ar kustību traucējumiem
un vides pieejamība ir atbilstoša MK noteikumiem. 


* * * * * * * *Ūdensapāgdes un kanalizācijas tīkli Siguldas novadāLakstīgalas iela 9B, Sigulda, Siguldas novads, LV 2150, Latvija

© 2021 Visas tiesības aizsargātas

Izstrādāja Websoft.lv