118658

Atgādinājums privātmāju īpašniekiem un daudzdzīvokļu māju apsaimniekotājiem parūpēties par ūdensvadu pievadu iespējamo aizsalšanu!
22.11.2021


Līdz ar  gaisa temperatūras pazemināšanos, ēkās vajadzētu veikt profilaktiskos pasākumus, lai sagatavotu ūdensvada ievadus un kanalizācijas izvadus ziemas periodam pret aizsalšanu. Pārsvarā gan ūdensvada ievads, gan kanalizācijas izvads aizsalst, ja ēku koridoros, pagrabos vai bēniņos ir negatīva temperatūra un tur ir:

  • nenosiltināti cauruļvadi;
  • ūdensvada ievadi un kanalizācijas izvadi atrodas neapkurināmā koplietošanas telpā;
  • neaizvērti vai nepietiekami noblīvēti pagrabu logi;
  • vaļā atstātas durvis.

Ja ūdensvads ir ierakts 1,7–1,8 metru dziļumā, kā to paredz normatīvie akti, mūsu klimatiskajos apstākļos tas nevar aizsalt, un tad nav arī jāaizsargā – neatkarīgi no grunts sastāva vai caurules materiāla (metāls vai plastmasa). 

Visos pārējos gadījumos var gadīties problēmas, kuras, protams, iespējams risināt, taču tas būs sarežģītāk un dārgāk. Parasti riskantās vietas ir divas – akās un pie ēkas, ja cauri pamatiem ūdensvadi ir izbūvēti neatbilstošā dziļumā. 

Tas nozīmē, ka šie posmi ir jāsiltina. Tiesa, ūdens sistēmā tāpēc siltāks nekļūst: ja ilgāk neplūst, vienalga var aizsalt, tomēr aukstums tik ātri vairs netiek klāt. Ar minerālvati vēlams nosiltināt arī aku, īpaši tās vāku, kur lielākoties veidojas aukstuma tilts. Putuplasts izmaksā lētāk, taču šīs plātnes grodiem grūtāk apliekt. Izolēt caurules būtu nepieciešams arī neapkurinātās telpās, vai arī izvēlēties tur novietot sildītāju, kas gaisa temperatūru uztur nelielos plusos. Aizsalšanas risku palielina arī tas, ka ziemās ir novērojams liels sals bez sniega, kas parasti kalpo kā aizsargslānis pret aukstumu seklāk zemes virsmā izbūvētām komunikācijām.

 

Atgādinām, ja ir notikusi avārija ārējos (ielas) ūdensvada un/vai kanalizācijas tīklos, lūdzam par to informēt SIA „SALTAVOTS” avārijas dienestu visu diennakti pa tālruņiem 67973115 (darba laikā)​ vai 25645452 (ārpus darba laika).
      Atpakaļ
Kontaktforma
  
Vārds:

  
Uzvārds:

E-pasts:

Tālrunis:

Dokuments:

Ziņojums:

 

Jūsu iesniegtos datus apstrādās pārzinis – SIA “SALTAVOTS”, juridiskā adrese – Lakstīgalas iela 9B, Sigulda, Siguldas novads, LV-2150, iesnieguma izskatīšanas (lietvedības vadīšana) nolūkam. Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt www.saltavots.lv/Privātuma politika vai iepazīstoties ar to klātienē SIA “SALTAVOTS” klientu daļā.


Avāriju gadījumos ārējos ūdensvada un kanalizācijas tīklos (visu diennakti) zvanīt:

67973115 (darba laikā) vai

25645452 (ārpus darba laika)
Esam draudzīgi cilvēkiem ar kustību traucējumiem
un vides pieejamība ir atbilstoša MK noteikumiem. 


* * * * * * * *Ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli Siguldas novadā
Lakstīgalas iela 9B, Sigulda, Siguldas novads, LV 2150, Latvija

© 2024 Visas tiesības aizsargātas

Izstrādāja 121 Online LTD