107736

No 2019. gada 1. oktobra Siguldas novadā būs spēkā jauni ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi
28.08.2019


Informējam, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Regulators) ar 2019. gada 22. augusta padomes lēmumu Nr. 138 ir apstiprinājis jaunus ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu tarifus Siguldas novadā, kas stāsies spēkā 2019. gada 1. oktobrī un tie būs šādi:

ūdensapgādes pakalpojumu tarifs 1,05 EUR/m3 (bez pievienotās vērtības nodokļa);

kanalizācijas pakalpojumu tarifs 1,38 EUR/m3 (bez pievienotās vērtības nodokļa).

 

Jaunie ūdenssaimniecības tarifi kopumā ir par 18,5% jeb 0,46 EUR/m3 augstāki nekā šobrīd spēkā esošie, kas Regulatorā tika apstiprināti 2014. gadā. Tarifa izmaiņas skaidro Regulatora Ūdenssaimniecības un atkritumu apglabāšanas pakalpojumu departamenta direktore Agnese Kozlovska: ”Kopumā ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksām Latvijā ir tendence pieaugt – komersanti veic ieguldījumus sistēmu pilnveidošanā, kas vērtējams pozitīvi. Tādejādi tiek uzlabota pakalpojuma kvalitāte un pieejamība, samazināti vides piesārņojuma riski. Tas, protams, prasa ievērojamus finanšu līdzekļus. Arī valstī kopumā pieaug izmaksas, kas ietekmē arī ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas izmaksas, piemēram, vidējā alga, elektroenerģijas izmaksas, degvielas izmaksas un nodokļi.” 

SIA “SALTAVOTS” 2019. gada 15. aprīlī Regulatorā iesniedza ūdensapgādes pakalpojumu tarifa projektu 1,10 EUR/m³ (bez PVN) un kanalizācijas pakalpojumu tarifa projektu 1,37 EUR/m³ (bez PVN) apmērā. Regulators, veicot tarifu projekta izvērtējumu, SIA „SALTAVOTS” lūdza iesniegt papildu informāciju un skaidrojumus. SIA “SALTAVOTS” iesniedza tarifu veidojošo izmaksu pamatojošus dokumentus un precizējumus. Tā rezultātā ūdensapgādes pakalpojumu tarifs tika aprēķināts 1,05 EUR/m³ (bez PVN) un kanalizācijas pakalpojumu tarifa projekts – 1,38 EUR/m³ (bez PVN). Izvērtēšanas gaitā kopējais ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs samazināts par 0,04 EUR, salīdzinot ar sākotnēji iesniegto projektu.

Regulators, izvērtējot projektu un to veidojošo izmaksu pamatojumu, secinājis, ka jaunais tarifs ir pamatots un aprēķināts tādā apmērā, lai segtu SIA “SALTAVOTS” ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas. Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori, Regulators var ierosināt tarifu pārskatīšanu vai atcelt šo lēmumu.

 

Vairāk informācijas par norēķiniem ar 2019. gada 1. oktobri skatīt šeit vai zvanot pa tālruņiem 67973733; 29181233 vai rakstot uz e-pastu: klienti@saltavots.lv.
      Atpakaļ
Kontaktforma
  
Vārds, uzvārds:

E-pasts:

Tālrunis:

Ziņojums:

 
cik ir 2+2+1?

Jūsu iesniegtos datus apstrādās pārzinis – SIA “SALTAVOTS”, juridiskā adrese – Lakstīgalas iela 9B, Sigulda, Siguldas novads, LV-2150, iesnieguma izskatīšanas (lietvedības vadīšana) nolūkam. Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt www.saltavots.lv/Privātuma politika vai iepazīstoties ar to klātienē SIA “SALTAVOTS” klientu daļā.


Avārijas dienests ārējos ūdensvada un kanalizācijas tīklos (visu diennakti)
- darba laikā: 6797 3115
- ārpus darba laika: 2564 5452


Esam draudzīgi cilvēkiem ar kustību traucējumiem
un vides pieejamība ir atbilstoša MK noteikumiem. 


* * * * * * * *Ūdensapāgdes un kanalizācijas tīkli
Siguldas novadāLakstīgalas iela 9B, Sigulda, Siguldas novads, LV 2150, Latvija

© 2021 Visas tiesības aizsargātas

Izstrādāja Websoft.lv